Управління освіти, молоді та спорту

Інлюзивно – ресурсний центр

У січні 2019 року комунальною установою Дунаєвецької міської ради «Інлюзивно – ресурсного центру» було підписано угоди про співпрацю із КНП «Дунаєвецької центральної ПМСД» Дунаєвецької міської ради та комунальною установою Дунаєвецької районної ради Дунаєвецькою центральною районною лікарнею.
На підставі даних угод лікарі сімейної медицини надають направлення особам від 2-х до 18 років, які потребують занять на базі інклюзивно-ресурсного центру із вчителем-реабілітологом. Вчитель-реабілітолог обслуговує дітей із наступними порушеннями:
• опорно-рухового апарату (сколіоз, кіфоз, плоскостопість, дисплазія суглобів, інклюзивні діти і т.п.);
• порушення системи органів дихання (бронхіти, астма, корекція стану після респіраторних захворювань).
На сьогодні надаються послуги 21 дитині.
Відповідно до потенційних можливостей психофізичного розвитку дітей спеціаліст проводить консультативно-навчальні, соціально-адаптаційні, реабілітаційні, корекційні, комплексні заходи та заняття. Співпрацює з фахівцями, які розробляють індивідуальні методи та прийоми корекційно-реабілітаційної роботи: лікарями, психологами, фізіологами, дефектологами, логопедами, дієтологами, фахівцями із фізичної реабілітації та іншими працівниками з корекційно-реабілітаційної роботи.
Веде психолого-педагогічні спостереження, вивчає та фіксує динаміку розвитку, аналізує особливості фізичних і розумових успіхів дитини. Застосовує ефективні методи, форми, прийоми реабілітаційної роботи, корекційного та компенсуючого навчання і виховання. Залучає членів сім’ї дитини до участі у навчально-реабілітаційній роботі, пояснює особливості застосування прийомів психолого-педагогічної корекції особистості.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *