28 лютого 2025 року відбулося засідання ШКОЛИ ВИЩОЇ ПЕДАГОГІЧНОЇ МАЙСТЕРНОСТІ учителів початкових класів «Педагогічна майстерність через призму сертифікації» на базі Дунаєвецького ліцею №3. У засіданні взяли участь голови спільнот учителів початкових класів ЗЗСО Дунаєвецької ТГ та педагоги, які планують взяти участь у сертифікації в майбутньому.
Захід відкрила консультант ЦПРПП Дармограй Наталія Олександрівна, яка оцінила важливість сертифікації для професійного зростання педагогів. Керівник школи ВПМ Ковальчук Алла Володимирівна розкрила основні аспекти проходження сертифікації учителями початкових класів, дала поради щодо підготовки та проходження на кожному етапі сертифікації.
Досвід сертифікації з перших вуст
Своїм досвідом проходження сертифікації поділилися:
– Марічка Разова, вчитель Дунаєвецького ліцею №3, яка відкрила свої секрети успішного проведення уроку.
– Ольга Цасюк, учитель Дунаєвецького ліцею №1, яка детально розповіла про свій досвід подвійної сертифікації. Вона поділилася власними сайтами, що змінилося за три роки, та розкрила секрети успішного проходження процедури.
Педагоги говорили про сертифікацію як інструмент підвищення професійного рівня, самоаналізу та підвищення якості освіти. Окремо наголошувалося на її ролі в кар’єрному розвитку вчителів.
Роль експертів у сертифікації
Наталія Мельничук, сертифікований вчитель, експерт сертифікації розкрила питання як експерти оцінюють професійні компетентності учасників сертифікації
Майстер-класи від вчителів-практиків
Вчителі-практики обговорили критерії оцінювання професійної компетентності та поділилися власним досвідом
– Васильєва Вікторія, учитель початкових класів Іванковецького ліцею – «Використання технологій в русі на уроках української мови та літературного читання».
– Огородник Лариса, учитель початкових класів Зеленченської гімназії – «Використання елементів STEM-освіти на уроках математики у початкових класах».
Особливо цінним стали цікаві ідеї для роботи від фахівців ліцею №3:
Андрієць Д.В. – «Соціально-психологічна підтримка вчителя».
Олексійко Л.М. – «Позакласна робота з дітьми в умовах війни».
«Ресурсна скриня» від Світлани Ройз
Консультант ЦПРПП Дармограй Наталія презентувала педагогам «Ресурсну скриню» від психологіні Світлани Ройз. Учасники заходу на практиці випробувань техніки з цього обладнання дізнаються, як ефективно використовувати їх у роботі з учнями.
Захід став продуктивним майданчиком для обміну думками, мотивації та натхнення. Учасники отримали практичні поради, які після цього пройшли сертифікацію та вдосконалили свою педагогічну майстерність.
Педагогічна майстерність через призму сертифікації
- НМТ – 2025: ресурси якісної підготовки
- Вітаємо достойних!