Управління освіти, молоді та спорту

Виховання на цінностях як ключовий компонент освітнього процесу в закладі загальної середньої освіти

Реформування системи освіти ставить перед педагогами нові вимоги і нові завдання. Для кращого розуміння орієнтирів в організації виховного процесу в контексті розвитку Нової української школи 23 квітня 2019 на базі Дунаєвецької ЗОШ І-ІІІ ст. №2 пройшов семінар-практикум заступників директорів з виховної роботи та педагогів-організаторів на тему «Виховання на цінностях як ключовий компонент освітнього процесу в закладі загальної середньої освіти. Духовно-моральне виховання як фактор становлення особистості».
Учасників семінару зустріли лідери учнівського самоврядування, презентувавши заклад – «Школу успіху».
Розпочала семінар методист МК Ковальчук М.П., яка наголосив на важливості виховного чинника в житті сучасної школи, зміни парадигми освіти від колективної до особистісно орієнтованої та компетентнісної, принципах дитиноцентризму та партнерства. Особливу увагу звернула на «Програму «Нова українська школа» у поступі до цінностей», що передбачає оновлені форми і методи організації виховного процесу і направлена на формування школи цінностей. Питання «Духовно-морального виховання дітей та молоді як фактор становлення особистості» розкрила Магера Н.В, заступник з НВР.
Під час практичного блоку, до уваги учасників семінару були представлені виховна година «Подорож у країну ввічливості і доброти», проведена класним керівником 6-А класу Федоровою І.А. та тренінг для батьків «Мистецтво дарувати любов», запропонований класним керівником 5 класу Ночкою І.О. Кульмінацією семінару було ток-шоу «Перехрестя думок» для старшокласників на тему: «Духовні цінності та життєві пріоритети сучасної молоді», ведучою якого була педагог-організатор Чайковська О.І.
Програма семінару була змістовна і насичена, зорієнтована на ідеї концепції «НУШ», що передбачає формування людини високої культури, у якої гармонійно поєднується глибокий теоретичний і практичний розум з істинною духовністю. А це вимагає інновацій у виховному процесі всіх освітніх ланок.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *