Управління освіти, молоді та спорту

До відома!

Відповідно до додатка 6 Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» освітня субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам у 2019 році складатиме 69,6 млрд. гривень, що на 13% більше за обсяг освітньої субвенції 2018 року.

Збільшення обсягів освітньої субвенції, як стверджує Міністерство освіти і науки України листом № 1/11-12085 від 08.11.2018 року <http://www.auc.org.ua/sites/default/files/sectors/u-137/mon_shcho_vrahovano_v_formuli.pdf>, пов’язане з урахуванням напрацьованих спільно з Асоціацією міст України змін до Формули розподілу освітньої субвенції між місцевими бюджетами.
Зокрема, йдеться про:
– поділ класів при вивченні окремих предметів;
– збільшення ставок асистентів учителів в інклюзивних класах з 0,5 до 1;
– змінено розрахункову наповнюваність класів для міст, які мають заклади освіти, розташовані в сільській місцевості.

Отже, Міністерство освіти і науки України підтвердило, що саме ці норми враховані під час розрахунку обсягів освітньої субвенції на 2019 рік.

Щодо пропозиції Асоціації міст України про врахування реального контингенту здобувачів освіти станом на 5 вересня року <http://www.auc.org.ua/novyna/amu-nadislala-mon-propozyciyi-do-formuly-rozpodilu-osvitnoyi-subvenciyi>, що передує плановому бюджетному періоду, Міністерство освіти і науки України інформує про потребу додаткового дофінансування освітньої субвенції у розмірі майже 2,0 млрд. гривень. Як зазначає МОН, цю позицію АМУ підтверджують численні звернення з різних регіонів України.

Зважаючи на вище зазначене, констатуємо необхідність оптимізації мережі закладів освіти, щоб не допустити дефіциту освітньої субвенції та затримки у виплатах заробітних плат педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти у наступному бюджетному періоді.

Детальніше
http://www.auc.org.ua/novyna/shcho-garantuvatyme-osviti-byudzhet-2019-roku-ta-yaki-zminy-u-formulu-rozpodilu-osvitnoyi

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *