Управління освіти, молоді та спорту

Мова нас об’єднує!

Мова – це той інструмент, який єднає націю, народ в єдине ціле. Це великий скарб, який треба берегти і збагачувати.
З метою популяризації і піднесення престижу рідної мови, 9 листопада, у День української писемності та мови тисячі українців щороку беруть участь у наймасштабнішій події осені – Радіодиктанті національної єдності. Традиції цьогоріч виповнюється 20 років. Зазвичай найактивнішими учасниками флешмобу є здобувачі освіти, студенти та викладачі навчальних закладів, але щороку диктант розширює межі – у ньому беруть участь представники найрізноманітніших професій, а також відомі спортсмени, діячі мистецтва, зірки та політики. Диктант, вже традиційно, пишуть і в Україні, і за кордоном.
До написання ювілейного ХХ Радіодиктанту національної єдності долучилися і працівники управління освіти, молоді та спорту, Центру професійного розвитку педагогічних працівників, здобувачі освіти та педагоги ЗЗСО Дунаєвецької міської ради, охочі перевірити свої знання.
У кожному навчальному закладі громади було облаштовано студії для написання диктанту із дотриманням карантинних вимог. Трансляція радіодиктанту стартувала у студії UA: ПЕРШИЙ, а також в ефірі UA: Українське радіо о 9.15, де ведучі розказали історію радіодиктанту і про головні нововведення цього року. Назва цьогорічного диктанту виявилась надзвичайно актуальною – «Виклики книжкової ери». Текст для радіодиктанту цього року написав письменник і видавець Іван Малкович, а читала його актриса Римма Зюбіна.
Авторами проєкту наголошувалося, що головна мета радіодиктанту це не перемога, а єднання та заохочення до вивчення української мови. Адже в єдності наша сила!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *