Управління освіти, молоді та спорту

Спільне засідання секторальних платформ Асоціації ОТГ «Якісна освіта» та «Місцеві бюджети та фінанси»

З початком реформи фінансової децентралізації у 2015 р., через зміни до Бюджетного Кодексу, було запроваджено нову освітню субвенцію. У 2016 році було запроваджено новий механізм розподілу освітньої субвенції за яким витрати на утримання (комунальні платежі та заробітна плата непедагогічному персоналу) покриваються за рахунок власних доходів місцевого бюджету, а кошти освітньої субвенції спрямовуються на оплату праці педагогічних працівників. На 2018 рік було запроваджено принципово нову формулу освітньої субвенції, що враховує низку об’єктивних факторів. Серед громад обговорюється суть, переваги, недоліки діючої формули розрахунку освітньої субвенції. Також існує думка про те, що формула не враховує всі фактори, які визначають потребу ОТГ у фінансових ресурсах в системі освіти, розрахунок освітньої субвенції проведено невірно, тощо. Ці та інші факти вплинули на формування запиту від членів секторальної платформи «Якісна освіта» щодо обговорення особливостей розрахунку освітньої субвенції за новою формулою.
Зважаючи на це, в рамках діяльності секторальної платформи Асоціації ОТГ «Якісна освіта», 18 травня о 10.00 годині м. Київ відбулося cпільне засідання секторальних платформ Асоціації ОТГ «Якісна освіта» та «Місцеві бюджети та фінанси»: “Нова формула розподілу освітньої субвенції: особливості її розрахунку та шляхи вдосконалення”.
Активну участь у обговорені від Дунаєвецької громади взяли міський голова Веліна Заяць та начальник управління освіти, молоді та спорту Дунаєвецької міської ради Володимир Колісник.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *