Управління освіти, молоді та спорту

Сертифікація учителів початкових класів завершилася успішно

Про них говорять – непосиди, активісти, інтелекти, творці нового, креативні, комунікативні – це учителі початкових класів Алла Ковальчук з Дунаєвецької ЗОШ І-ІІІ ст.№3, Лариса Зоріна з Рахнівського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст., ДНЗ» та Наталія Мельничук із Зеленченської ЗОШ І-ІІ ст. Адже саме їм довелося у 2019 році стати учасниками пілотного проекту сертифікації педагогічних працівників та успішно пройти всі види оцінювання. Про це свідчать сертифікати, які надійшли у їх електроні кабінети.
Сертифікація передбачала зовнішнє оцінювання професійних компетентностей учителів і відбувалася в кілька етапів:
– експертне оцінювання професійних компетентностей учасників сертифікації шляхом вивчення практичного досвіду їх роботи незалежними експертами (відвідування незалежними експертами 3 уроків; співбесіда з адміністрацією школи, учителем і батьками; анкетування адміністрації);
– самооцінювання учасником сертифікації власної педагогічної майстерності (створення вчителем е-портфоліо);
– оцінювання фахових знань та умінь учасників сертифікації шляхом їх незалежного тестування (проводилося Українським центром оцінювання якості освіти (УЦОЯО) та регіональними центрами).
Підготовка до участі у сертифікації педагогів – першопрохідців була напруженою і відповідальною. І тільки завдяки професіоналізму та ініціативності класоводів, їх участі у формах методичної роботи, наполегливій самоосвітній діяльності вдалося отримати такі результати.
Алла Володимирівна Ковальчук , Лариса Зоріна, Наталія Мельничук – досвідчені педагоги серед учителів початкових класів. Їх педагогічна діяльність усіяна участю у різноманітних формах методичної роботи, професійних конкурсах, фестивалях, конференціях, онлайн-курсах, вебінарах, майстер-класах; безліччю отриманих сертифікатів за публікацію та висвітлення власного досвіду на сайтах «На урок», «Всеосвіта», у фахових науково-методичних журналах. За високий професіоналізм, активну громадську позицію класоводам Аллі Ковальчук та Ларисі Зоріні присвоєні педагогічні звання «учитель-методист» та «старший учитель», Наталії Мельничук – вищу кваліфікаційну категорію. Саме тому вони є керівниками форм методичної роботи: Алла Ковальчук – керівник Школи вищої педагогічної майстерності творчо працюючих педагогів, Наталія Мельничук – голова методичного об’єднання учителів 2 класів, лауреат конкурсу «Колосок. Учитель року-2017»; Лариса Зоріна – керівник семінарів-практикумів для педагогів 1-4 класів, призер Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2017».
А які цікаві уроки проводять Алла Володимирівна, Лариса Зоріна, Наталія Мельничук зі своїми вихованцями в Новій українській школі? Які сучасні методи навчання та інтерактивні вправи використовують? Своїми напрацюваннями у НУШ щедро діляться з учителями району. У 2019 році Хмельницький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти організував професійний конкурс «Урок у 1 класі НУШ», у якому взяли участь наші «пілотники», за що були нагороджені дипломами.
Проблема патріотичного виховання молодших школярів у сучасних умовах є невід’ємною складовою виховання патріотизму, мужності, любові до Батьківщини, поваги до захисників України. Алла Ковальчук, Наталія Мельничук та Лариса Зоріна долучилися до проведення уроків-зустрічей з воїнами АТО. Конспекти їх уроків увійшли у збірку «Уроки мужності в початкових класах» і відзначені Дипломами І ступеня.
Освітянська діяльність модераторів освітнього процесу Алли Ковальчук, Лариси Зоріної та Наталії Мельничук є зразком для наслідування іншими педагогами. Вони – наставники молодих спеціалістів і порадники для колег по роботі.
Тож висота взята, хочеться побажати і надалі професійного зростання і творчих неперевершених злетів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *